ONLINE KURZ S PETREM HAVLÍČKEM
výživovým poradcem Petry Kvitové a Jiřího Ježka

Jak zajistit správnou a vyváženou výživu svým dětem?

Co všechno jako rodič můžete ovlivnit, abyste podpořili správný růst, zdraví a regeneraci dětí po sportu?

  • Potřebujete dítěti zajistit dostatek živin pro správný růst a vývoj.
  • Chcete mít jistotu, že bude mít vždy dost energie na sportovní aktivity.
  • Hledáte jasná výživová doporučení a tipy na jídelníček pro děti.
  • Chcete si rychle a jednoduše osvojit, co je pro děti vhodné a co škodí.
  • Potřebujete odhalit skutečné důvody touhy po sladkostech a zvládnout je.

Právě proto vznikl online video kurz pro rodiče nejen sportujících dětí

SportMentor – VÝŽIVA

Přestože právě schopnosti a dovednosti jsou to, co rozhoduje o úspěchu v životě i ve sportu, půjdeme-li k jádru věci, bez energie, síly a zdravého těla bychom jen těžko mohli to, co umíme, dostatečně projevit a proměnit ve vítězství.

Správně zvolená strava, vyvážený poměr živin, vitamínů i minerálů jsou zásadní nejen pro optimální sportovní výkon. Výživově hodnotné jídlo je důležité pro plnohodnotný život.

Energie je život. Jídlo je energie. Vědět, jak ji získat, dělá rozdíl.

SportMentor Výživa
SportMentor Výživa

Své zkušenosti a znalosti vám předá

Ing. Petr Havlíček

VÝŽIVOVÝ PORADCE SPORTOVCŮ A ZNÁMÝCH OSOBNOSTÍ

Patří k nejlepším a nejznámějším výživovým specialistům v České republice.  Je absolventem Vysoké školy zemědělské v Brně obor zootechnika se specializací na potravinářské technologie.

S výživou začal krátce po absolutoriu vysoké školy v roce 1996. V letech 2005–2013 byl odborným garantem a spolumoderátorem pořadů Jste to, co jíte a Souboj v těžké váze. Je odborným garantem a tváří obecně prospěšné společnosti  Vím, co jím a piju.

V oblasti sportovní výživy je uznávaný výživový poradce. K jeho klientům patřili např. Kateřina Neumannová, Tomáš Dvořák, Roman Šebrle, Václav Chalupa, Petr Vavroušek, Lucie Hradecká, v současnosti Petra Kvitová a Jiří Ježek.

Témata online kurzu SportMentor VÝŽIVA

Nezbytné vysvětlení základů výživy je doplněno množstvím praktických příkladů. Petr Havlíček v kurzu předává to podstatné jasně, srozumitelně a s osobitým humorem. Ve více než 20 videích najdete odpovědi k vhodné skladbě stravy, pitnému režimu a doporučení pro jídelníček nejen sportujících dětí.

Proč řešit výživu našich dětí (10:34)
Nejčastější chyby ve výživě (09:54)

Proč se zabývat výživou? Jak poznat, že je vaše dítě správně vyživené? A co od kurzu můžete čekat? Pojmenujeme nejčastější chyby a okamžitě dostanete tip, jak se jim vyvarovat.

Bílkoviny (14:20)
Sacharidy (15:51)
Tuky (17:24)

3 základní složky stravy, které dodávají organismu energii. Jaká je jejich role a jak vybírat správně? Nejčastější problémy způsobené nedostatkem nebo nadbytkem. Co ve stravě nepodcenit a proč?

Vláknina (09:43)
Minerální látky (19:02)
Vitamíny (05:28)

Nedodávají energii, ale pro tělo jsou nezbytné. Jak ovlivňují funkce organismu? Proč a jak hlídat jejich dostatek a co může způsobit nerovnováha? Jaké potraviny konzumovat a čemu se vyhnout?

Mléko a mléčné výrobky (32:55)
Lepek a obiloviny (15:45)
Sladkosti (26:30)

Jsou pro tělo nezbytné nebo je lze nahradit? Jejich úloha v jídelníčku a jak správně vybírat? Co s intolerancí na lepek a laktózu? Dopady nadbytku cukru ve stravě a jak to zkusit jinak.

Pitný režim (16:05)
Snídaně (05:25)
Energetická spotřeba sportujícího dítěte (09:17)

Ideální pitný režim nejen při sportu a konkrétní tipy.
Příklady snídaní a jak ovlivňují výkon. Co sportující děti potřebují a jak pohlídat správný přísun všech složek stravy.

Strava před sportem (22:42)
Strava během sportu (07:06)
Strava po sportu (11:58)

Konkrétní příklady vhodných jídel a jejich alternativ. Co dělat, když se dítě nestihne najíst? Jaké pití nabídnout při tréninku? Co s příliš těžkým obědem? Jak večeřet po pozdním tréninku...

Jídlo a emoce (07:44) + Váha dítěte (07:04)
Spánek a mentální odpočinek (12:25)
Výživové doplňky (08:20)

Jak pocity ovlivňují stravování a čeho si všímat, abyste předešli problémům s jídlem. Jak spánek pomáhá zdravému jídelníčku. Je nutné doplňovat živiny vitamínovými doplňky?

Reference

Vše hodnotím velmi kladně – ať už profesionální a vstřícný přístup, zhotovení jídelníčku na míru nebo osobní konzultace. Naučila jsem se, jak pracovat s jednotlivými potravinami a dozvěděla mnoho užitečných informací o mně samé.
Začala jsem také lépe rozumět jednotlivým potravinám a více se začala zajímat o jejich složení a účinek. Jsem ráda, že jsem také změnila skladbu jídelníčku a načasování jednotlivých jídel.
Cítím se dobře a mám spoustu energie. Průběžné konzultace byly pozitivním povzbuzením a motivací do dalších dnů. Děkuji

Martina Ptáčkovámistryně světa v kickboxu

Děkuji Centru Petra Havlíčka a speciálně Petrovi. Měla jsem problémy se zažíváním a díky vyšetření potravinových intolerancí jsem zjistila, že mám intoleranci nejen na lepek, ale také na mléko, fazole, maliny a celer. Petr Havlíček mi na základě těchto vyšetření pomohl sestavit jídelníček. Už se podle něj stravuji asi 3 měsíce a mé zažívání se velmi spravilo. Mám také více energie, lepší pleť a přestala mě bolet hlava. Díky vám všem v Centru Petra Havlíčka. Svěřit se do péče takových odborníků je radost.

Janaklientka Centra Petra Havlíčka

Pojďme společně vychovat generaci dětí, které ví, co a jak mají jíst

Staňte se průvodcem, který jim ukáže vhodné stravovací návyky a správný přístup k jídlu. Pomozte jim pozitivně ovlivňovat jejich zdraví a vitalitu, ale i sportovní výkon a chuť do života.
Veďte je jemně, ale důsledně, aby mohly naplno projevit svůj sportovní talent a žít šťastný život.

Online kurz SportMentor VÝŽIVA za 1.790 Kč

3 online kurzy SportMentor za 5.370 3.990 Kč
MOTIVACE – VÝŽIVA – FYZIOTERAPIE

0
VIDEO LEKCÍ vás provede od základů a teorie po praktické tipy a jasné kroky k okamžitému využití
0
BONUSŮ: Vzorová jídla na celý den a Nutriční tahák pro správný výběr potravin
0
MINUT INFORMACÍ k poslechu v MP3 kdekoliv na cestách nebo na tréninku (ideální pro opakování)
  • Přístup do uzavřené členské sekce s přednáškami a dalšímu obsahu na celý rok.
  • Možnost vzdělávat se vlastním tempem a individuálně podle svých časových možností.
  • K tématům se můžete opakovaně vracet a přehrávat si videa i MP3 kdykoliv chcete.
  • Ta nejlepší inspirace a zkušenosti z dlouholeté praxe odborníka na výživu Petra Havlíčka.

FAQ – odpovědi na vaše otázky

• Pro koho je kurz vhodný?

Pro rodiče i vychovatele, kterým záleží na správné výživě dětí. Zdraví začíná jídlem.
Sportující děti mají specifické požadavky – právě na to jsme se zaměřili, ale provedeme vás od základů, abyste to, co se dozvíte, mohli využít i pro sebe a širší okruh rodiny.

• Co když nebudu s kurzem spokojený?

Pokud kurz nesplní vaše očekávání, máte ze zákona 14 dní garance vrácení peněz. Stačí nám napsat e-mail a my vám vaší investici vrátíme zpět.

• Kdy kurz začíná a jak to probíhá?

Kurz je pro vás otevřen ihned po zaplacení. Do e-mailu vám pošleme přihlašovací údaje do uzavřené členské sekce na webu sportmentor.cz, kde je celý obsah v plném rozsahu objednávky k dispozici. Nemusíte na nic čekat a můžete si hned pustit první lekci, nebo jakoukoliv jinou, která vás zajímá.

Studujte podle svých časových možností, tempa a zájmu. Abychom vás maximálně podpořili, připravili jsme několik krátkých e-mailů, které vám po vstupu do kurzu postupně pošleme.

• Co když mám jen málo času se kurzu věnovat?

Právě pro vás je kurz vhodný. Nemusíte být v určitém čase na určitém místě. Kurz máte dostupný on-line po celý rok vašeho členství. Záleží jen na vás, kdy se kurzu budete věnovat.
Vzdělávejte se vlastním tempem a vracejte se k lekcím jak potřebujete. Online formát kurzu vám umožní studovat kdykoliv máte čas a chuť. Možnost opakovaného přehrávání videí vám pomáhá zapamatovat si informace trvaleji.