Seznamte se, SportMentor

Jak vznikl projekt, který má za cíl propojovat odborníky a rodiče?
Kdo projekt vymyslel, přivedl k životu a co už jsme prožili?

Pavel Husák

„Jako táta dvou malých kluků, kteří začali hrát hokej, jsem řešil a řeším, jak jim dát co nejvíc.
Jak je motivovat?
Co a kdy mají jíst?
Jak často mají trénovat?

Nemám ambice fušovat trenérům do řemesla. Jde mi o to vědět základy a být trenérům partnerem.“

Markéta Kalousová

„Jako máma dvou malých holčiček jsem ještě na mateřský začala přemýšlet, co budu dělat po ní. Myslím, že se můžu přidat asi k padesáti procentům matek, které po narození dětí vědí, že se do původního zaměstnání nevrátí - protože chtějí skloubit práci s dětmi, ale podle svého, věnovat se dětem a nebýt otrokem úředních hodin. Navíc jsem chtěla dělat něco, co dává v životě smysl.

Došlo mi, že by bylo nejlepší vymyslet projekt, při němž budu pánem svého času, a protože jsem ze sportovní rodiny, začal se mi v hlavě klubat nápad na SportMentora... Pak jsem zahlédla reklamu na projekt Zhubni chytře a oslovila Petra Havlíčka, zda by mě seznámil s lidmi, kteří tento projekt vytvořili. Věděla jsem, že chci udělat něco podobného, ale sama to nezvládnu.“

Milníky projektu SportMentor

Jak šel čas v projektu, kde jsme chtěli jednoduše, srozumitelně a prakticky předávat know-how v tématu sportování dětí – motivace, výživa a fyzioterapie?

Podzim 2016 – První setkáníOpravdu první! Neznali jsme se... Propojil nás Petr Havlíček.
Markéta vysvětlila Pavlovi, jaký plán se jí zrodil v hlavě, a byla ruka v rukávu! Při prvním setkání totiž vyšlo najevo, že už nějakou dobu oba dumají nad stejným záměrem. Konec první schůzky byl jasný: jdeme do toho!
Začátek roku 2017 – Hledání mentorůVěděli jsme už přesněji, co chceme. Museli jsme najít prověřené, spolehlivé a kvalitní spolupracovníky, vlastně mentory, autority ve svých oborech. Všichni – Marian Jelínek, Petr Havlíček i David Vrbický – souhlasili s účastí v našem projektu už na první schůzce! Super, první meta zdolána!
Jaro/ léto 2017 – Vytváříme obsahIntenzivně pracujeme na projektu. Vymýšlíme, zahazujeme, vracíme se, vymýšlíme nové... Obsah je to, proč nás budou rodiče a klienti chtít. Markéta se více věnuje tématům výživy, fyzioterapie, Pavel má na starosti části jak chválit, povzbudit, vše z pohledu rodiče.
Scházíme se s mentory a probíráme témata, příběhy, celkové vyznění projektu. Jdeme správným směrem? Ptáme se sami sebe a vzájemně se pobízíme k nadšení a další práci. Zdá se to dlouhé. Pořád makáme a zatím není nic na stole.
Podzim 2017 – Hurá, natáčíme!Oslavili jsme rok od seznámení.
Stále makáme, ale zatím nás nikdo nezná 🙁 Neklesáme však na mysli a pomalu se dostáváme k druhé metě – začínáme natáčet videa s mentory a tím se bavíme vlastně celý podzim 🙂
Zima 2017/ 2018 – Ladíme materiálS natočenými metry a metry filmů (videí) je dost práce: stříháme, přetáčíme a tvoříme k videím textové materiály. Někdy z toho jde hlava kolem, ale jsme skvělý tým a tak se každý den blížíme ke spuštění projektu.
Duben 2018 – Bublinky!Ano, bouchli jsme šampaňský.
Konečně pouštíme do světa první část zcela hotového kurzu. Druhou flašku otevřeme, až ... Budeme mít tisíc fanoušků?
Léto 2018 – Dokončení celého projektuV parném létu nezahálíme a dokončujeme modul Výživa a záhy hned Fyzioterapii. Zkoušíme, zda máme vše nastavené správně. Ač automatizaci prodeje věříme, vše pečlivě prověřujeme, aby nás přece jen technika dnešní doby „nevyšplouchla“.
Podzim 2018 – OčekáváníPřicházíme na trh s velkým očekáváním. Stále se potíme (díky počasí už méně) nad nápady, jak rychle a nejefektivněji dostat celý náš projekt k vám.