Jak motivovat a vést děti ke sportu, aby naplno projevily svůj talent?

„Tak jsme dnes zase prohráli“, prohlásí ještě ve dveřích a jde si zalézt do svého pokoje. Tak rádi byste mu pomohli, tak rádi byste to s ním alespoň rozebrali. Je to ale vůbec ke prospěchu věci? Máte ho chválit, i když se mu nedařilo?

V dnešní době moderních technologií, sociálních sítí a dalších lákadel, které zapříčiňují, že život neprožíváme, ale spíše jen tak pohodlně žijeme, je úžasné vidět dítě, které miluje a jakýmkoliv způsobem provozuje sport.

Sport má v prvé řadě pozitivní vliv na jeho zdraví, ale učí ho tolik dalších věcí. Jak vycházet a komunikovat s ostatními lidmi, že je důležité respektovat pravidla, často ho nutí překonávat sám sebe a umožňuje vytvořit si pevná přátelství na celý život.

  • Jak být trenérovi parťákem a podpořit tak dopad tréninku?
  • Jak s dítětem pracovat, aby neztratilo lásku ke sportu ani v pubertě, kdy se dostává do jeho mysli spousta jiných zájmů
  • Jak mu pomoci snadněji přijmout porážku a brát ji jako něco, co ho posune dál?
  • Jak z něj vychovat sebevědomou osobnost, která dokáže přijmout zodpovědnost?

Kladli jsme si spoustu otázek točících se kolem motivace a sportu, a tak jsme se rozhodli oslovit jednoho z nejuznávanějších odborníků na toto téma v České republice – PhDr. Mariana Jelínka, Ph.D. Zkušeného trenéra, osobního kouče vrcholových sportovců a sportovního psychologa, který má s touto problematikou dlouholetou praxi.

Pan Jelínek souhlasil se spoluprací, a tak vznikl online vzdělávací kurz na téma motivace dětí ve sportu. Kurz je vhodný nejen pro rodiče, kteří by jednou ze svých dětí chtěli mít profesionálního sportovce, ale také pro rodiče, kteří chtějí, aby si jejich dítě sport naplno užívalo a bylo v něm úspěšné na jakékoliv úrovni.

Online kurz Motivace
Online kurz SportMentor Motivace

PhDr. Marian Jelínek, Ph.D.
Hokejový trenér, kouč, manažer, pedagog, spisovatel. Proslavil se dlouholetou spoluprací s Jaromírem Jágrem. Své zkušenosti z vrcholového sportu sdílí na přednáškách a konferencích, ale i v rámci osobního koučinku. Autor či spoluautor 9 knih. Aktuálně spolupracuje s Karolínou Plíškovou, Petrem Mrázkem nebo Janem Mickou. Více o lektorovi zde >>>
Pro SportMentor připravil kurz MOTIVACE, ve kterém se dozvíte, jak motivovat a vést děti ke sportu, aby naplno projevily svůj talent. Více o kurzu zde >>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů