Petr Havlíček: Ve sportu se stále podceňuje vliv kvalitní výživy

1. Proč jste se rozhodl jít do projektu SportMentor?

Nabídka na spolutvoření projektu SportMentor mi připadá zajímavá po pracovní stránce, a navíc přišla od lidí, kterým věřím a ze zkušenosti vím, že svoji práci dělají dobře. Tak jsem na ni kývl.

 

2. Co má být z vašeho pohledu největším přínosem pro rodiče?

Ve světě sportu bohužel stále existuje poměrně dost nevědomí, ale také celá řada bludů a rozporů.
Cílem projektu je položit rodičům základy „vědění“. Jde samozřejmě o oblast výživy, ale také psychiky a péče o fyzické tělo.

Chceme rodiče naučit, jak správně přistupovat k dětem, aby se zvyšovala jejich fyzická výkonnost, a zároveň se harmonicky rozvíjely po fyzické i psychické stránce. V neposlední řadě je důležité předcházet možným zdravotním komplikacím – a i to je podstatným tématem projektu SportMentor.

 

3. Co bude největším přínosem pro sportující děti?

To, že si rodiče uvědomí, co je pro jejich sportující děti důležité. A v ideálním případě následně začnou tyto zásady aplikovat, nejlépe v celé rodině 🙂

Online kurz SportMentor Výživa

 

4. Kde v současnosti vidíte největší chyby rodičů? V čem případně chybují děti?

Děti dělají jen to, co se naučí od svých rodičů, případně vrstevníků. Pokud bych měl hovořit jen za sebe a svoji specializaci, pak je to značné podcenění vlivu kvalitní výživy na fyzické i mentální zdraví a sportovní výkonnost. Průmyslově vyrobené „sračky“ (omlouvám se za výraz, ale jiný mnohdy použít nelze) výkonnost ani zdraví rozhodně nepodpoří… A to platí napříč celou populací.

 

5. Máte sportující dceru. Nedělá jí i vám potíže dodržovat všechny zásady, které propagujete? Povolíte jí (i sobě) někdy zhřešit?

Je to boj 🙂 A pokud jde o mě, tak se mi samozřejmě ne vždy daří všechno dodržovat. Nežiju ve vakuu. Pravdou ale je, že se maximálně snažím o to, abych se za sebe nemusel stydět. Hlavně sám před sebou.

Online kurz Výživa
Ing. Petr Havlíček
Nejznámější a nejvyhledávanější výživový specialista v ČR se výživou a zdravým životním stylem zabývá už od roku 1996. Je spoluautor 6 knih a spolumoderoval TV pořad Jste to, co jíte. Je garantem Vím, co jím a piju. V současné době spolupracuje s Petrou Kvitovou a Jiřím Ježkem. Více o lektorovi zde >>>
Pro SportMentor připravil kurz VÝŽIVA, díky kterému budete vědět, jak zajistit správnou a vyváženou výživu svým dětem. Více o kurzu zde >>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů