David Vrbický: Chybí osvěta! Svalové dysbalance vznikají už v začátku sportovní kariéry

Série rozhovorů s protagonisty projektu SportMentor

1. Proč jste se rozhodl jít do projektu SportMentor?

Projekt mne velmi zaujal vzhledem k mé dlouholeté práci se sportovci. Propaguji, aby se začínalo s péčí již v raném věku sportovce.
V současné době se dostává sportovcům péče až v dospělém věku a v této době si již nesou svalové dysbalance, které si vypěstovali již v počátku jejich sportovní kariéry. Díky tomu, že začneme s péčí a kompenzací co nejdříve, můžeme předejít pozdějším zraněním a zlepšit výkonnost sportovce.

 

2. Co bude z vašeho pohledu největším přínosem pro rodiče?

Přínos pro rodiče vidím v tom, že budou mít alespoň základní informaci o tom, jak přistupovat k dětem v rámci jejich zátěže a na co si dát případně pozor tak, aby nedocházelo k jejich zbytečnému přetěžování.

 

3. Co bude největším přínosem pro děti?

Děti z tohoto projektu mohou získat návod, jak se mají chovat v počátcích své kariéry v případě toho, že se chtějí sportu nadále věnovat na vrcholné úrovni.

Online kurz SportMentor Fyzioterapie

 

4. Kde podle vás dělají rodiče nejvíce chyb?

Nelze říct, že rodiče dělají chyby záměrně. Žádná osvěta mezi nimi neprobíhá a informovanost je malá. Pokud mám říct nějakou chybu, tak ta zásadní je, že se rodiče snaží na svých dětech aplikovat svoje ambice.

 

5. Co je nejdůležitější pro sportující dítě?

Dle mého názoru je pro sportující děti na prvním místě radost ze sportu. S ní pak přijde i to ostatní.

Online kurz Fyzioterapie
Mgr. David Vrbický
Vedoucí fyzioterapeut v Ústřední Vojenské Nemocnici v Praze. Můžete ho potkat na odborných seminářích a konferencích. Aktivně se účastní sportovních akcí a aktuálně spolupracuje s extraligovým týmem BK Mladá Boleslav. Je autorem a spoluautorem desítky publikací. Více o lektorovi zde >>>
Pro SportMentor připravil kurz FYZIOTERAPIE, ve kterém se naučíte, jak dětem zajistit bezbolestné tělo i v dospělosti. Více o kurzu zde >>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů