Pavel Husák: Chtěl jsem dát rodičům přehledné a dostupné informace

Série rozhovorů s protagonisty projektu SportMentor

1. Proč projekt SportMentor?

Již delší dobu se věnuji on-line podnikání převážně v oblasti zdravého životního stylu. Projekt zaměřený na sport jsme měl v hlavě dlouho, hlavně díky vlastním dětem. Chtěl jsem dát rodičům informace v přehledné a dostupné formě on-line vzdělání.

Na otázku proč odpovím, že zaprvé mám sportující děti, zadruhé podnikám v této oblasti a zatřetí velkým bonusem byla možnost osobně poznat lektory projektu.

2. Co má být z vašeho pohledu největší přínos pro rodiče?

Pozitivně ovlivnit život svých dětí. Vzdělat se a pracovat na sobě.
Při přípravě kurzu a natáčení jsem zažil spousty „aha“ momentů, například v modulu fyzioterapie, kterou si myslím, že většina rodičů řeší, až když se něco stane.

3. Jaký je největší přínos pro sportující děti?

Radost ze sportu, i když je to dřina. Spousta energie a bohužel méně návštěv McDonalds.

4. Vy sám máte syny hrající hokej. Na co zásadního jste už přišel? Co jste nedělal správně předtím, než jste načerpal informace od pana Jelínka, Havlíčka a Vrbického?

Jsem celkem aktivní a snažím se používat selský rozum, přesto mám-li dát konkrétní příklady tak u motivace to byl car couching, využít chvíle na probrání zápasu, být konkrétní, vtáhnout kluky do rozhovoru. Také celá kapitola pochvaly.
výživy jsem začal sledovat poměr živin, kdy hlavně mladší kluk by nejradši jen sladkosti, a domácí příprava jídel (zdravím a chválím první ženu).
fyzioterapie toho byla spousta, např. po pár letech hokeje má starší syn jedno rameno níž, takže cvičíme. Snažím se, aby to bylo zábavné, nebo spíš probouzím soutěživost, té mají děti na rozdávání.

5. Co teď děláte jinak? Vnímáte už nějakou změnu? A co na případné změny vaši synové?

Konkrétní příklady jsem již zmínil. Jedna věc je informace mít a druhá používat. Zde mám určitě dost prostoru pro zlepšení 🙂
Myslím, že je brzo na hodnocení změn u kluků. Za sebe mám lepší pocit, že se mi několik změn už povedlo.

tým SportMentor
Online vzdělávací program pro rodiče sportujících dětí.
Propojujeme rodiče s odborníky s nejlepším know-how z oblasti motivace, výživy a fyzioterapie. Chceme společně vychovat generací dětí, které opravdu milují sport. Přidejte se také ;-)
Více o projektu zde >>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů